אודותי

שמי גלית סמואל. אני נשואה, אמא ל-4 ילדים וגרה במצפה נטופה שבגליל התחתון.

שנים רבות עבדתי בבתי אבות ובמחלקות סיעודיות כדיאטנית קלינית. אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר עבורי בעבודה היה הקשר עם הדיירים. אהבתי להקשיב להם, לשמוע את סיפור חייהם, להתבדח איתם.

באחד מימי העיון לדיאטניות בתחום, נחשפתי לשיטת התיקוף (Validation), שפותחה ע"י נעמי פייל מארה"ב, עובדת סוציאלית במקצועה. זוהי שיטה לתקשורת מיטבית עם קשישים הסובלים מדמנציה על רקע אלצהיימר.

הבנתי שפגשתי כלי ייחודי שיכול לשפר את איכות החיים של הזקן החי עם אלצהיימר ושל המטפלים בו. בעיקר שמחתי שאוכל לקבל כלים לשיפור התקשורת והקשר שלי עם הקשישים הדמנטיים איתם עבדתי כדיאטנית.

מיד נרשמתי ללימודים והתחלתי במסע.

הלימודים  כללו הרצאות פרונטליות והרבה התנסות מעשית. את ההתנסות המעשית יישמתי בבתי האבות בהם עבדתי, ומהר מאד הרגשתי שאני נשאבת לנושא. הלב מתרחב, הנשמה לוקחת אותי לשם. הבנתי שזה המקום שלי ובזה אני רוצה לעסוק. כדי להעמיק את הידע והנסיון שלי, נסעתי להתמחות של חודש בבית אבות בארה"ב.

לקח זמן עד שההבנה הפכה להחלטה, ועוד זמן עד שההחלטה הפכה למעשה… הפכתי מדיאטנית למטפלת בשיטת התיקוף. כעת אני מטפלת באופן פרטני, מנחה קבוצות לחולי אלצהיימר וכן מעבירה הרצאות בנושא.

מוזמנים לסייר באתר, לקרוא בו על השיטה, להתרשם מתיאורי המקרה, לראות המלצות ועוד.

תמיד מוזמנים לשאול ולהתייעץ. ניתן להשאיר פרטים במקום המיועד לכך ("צור קשר") ואחזור אליכם בהקדם.

גלית

נגישות

Pin It on Pinterest